Rubin

Вперше в нас справжні іранські килими!!!

Вперше в нас справжні іранські килими!!!

Вперше в нас на сайті представлені іранські килими. Вони є в таких колекціях: PERSIAN COLLECTION, QUM COLLECTION, SHIRAZ COLLECTION, ZAHEDAN COLLECTION, TABRIZ COLLECTION, KASHAN COLLECTION. Килими дуже високої щільності 3 000 000 вузлів на кв/м, з чітким насиченим малюнком.

Іранські килими - досконалі

Вони були такими сотні років назад, і до цього дня залишилися неперевершеними. Сучасний Іран колись знаходився на території стародавньої Персії, звідки й виник термін «перський килим».

Килимарство в Ірані зведено в Абсолют, тому що килим в східній культурі - не просто предмет побуту. Це своєрідний мікрокосмос, наповнений безліччю символів. Це визначило і своєрідний стиль орнаменту. Однак витончений малюнок з стебел і квітів, який виникає в свідомості при словах «перський килим», сформувався далеко не відразу.

Килим - це весь світ навколо людини

З найбільшою часткою ймовірності килимарство виникло в середовищі кочових племен Середньої Азії тисячоліття тому. В умовах архаїчного світогляду, що відрізняється особливою цілісністю, килим виник як поєднання різних граней життя: практичних і художніх, особистих і громадських, емоційних і релігійних. Килим став відражати культуру народу, що його створив і найяскравішим носієм творчого імпульсу, властивого людині взагалі. Спрощена техніка плетіння і необхідність ткати вироби з достатньою швидкістю визначили простоту орнаменту. В основному він складається зі стилізованих зображень пагорбів, дерев, домашніх тварин, прямих ліній, що позначають горизонт або межі володінь племені і хвилеподібних, що символізують воду - струмки і ріки. Так в килимі виявився укладений весь світ людини. Кольори, в які фарбувалася пряжа, дбайливо витягали з своїх природних судин: стебел і листя різних рослин, їх коріння, і скромних, але щедрих квіткових пелюсток. Гармонія кольорів й провінційних килимів була продиктована гармонією навколишньої природи. В етнічних килимах найчастіше зустрічаються теплі цегляні, горіхові, кремові, жовті та зелені відтінки, які прекрасно доповнюють один одного.

До цих пір і в середовищі кочівників, і окремих невеликих селах, старовинні традиції килимарства залишаються незмінними. Етнічні килими тчуться в містах Аліабаді, Шираз, Керман, Сирджан. Дизайни килимів створюються самим ткачем, який втілює його майже інтуїтивно, без попередньої промальовування ескізу на міліметрівці. Етнічні килими з іранських провінцій дуже емоційні, виразні, природні і теплі. Їм властива динаміка ліній і контрастність локальних кольорів.

Золотий вік іранського килимарства

Надалі, в зв'язку з розквітом придворної культури за часів правління Сефевідів, настав «Золотий вік» килимарства. Це був і розквіт культури ісламу, для якої характерний піднесений символізм і метафізична складність в образотворчих традиціях. Саме в цей період був народжений знаменитий перський килим. Як правило, це полотно прямокутної форми, прикрашене складним рослинним орнаментом. У центральній частині килима часто присутня медальйон вишуканої форми, що символізує центр світобудови, всесвітню гармонію. Композицію завершує так званий головний бордюр, облямований двома додатковими. Кожна риса, кожна лінія займає строго певне їй місце, також як і кожна крихітна істота виконує долю, призначену їй її дизайнером.
Всі елементи орнаменту в персидському килимі майстерно промальовані і, звичайно ж, найбільш пізнаваною рисою східного візерунка є наявність пальмет - стилізованих квіток граната або лотоса.До створення візерунка підходять трепетно, з особливою ретельністю, використовуючи неймовірну кількість найрізноманітніших відтінків. У цьому виявляється особливе творче бачення і майстерність ткача. Всі ці складові, в поєднанні з відмінною якістю матеріалів і тонким художнім смаком іранських майстрів перетворюють їх вироби в справжні твори мистецтва.
Традиційні пальмети зображуються так, що ми можемо спостерігати квіти одночасно і з бічної, і з фронтальним точок зору. Це робить візерунок трохи фантастичним, нереальним.
Колірна гамма міського килима також сильно змінилася: в ній з'явилося більше вібрацій, відтінки дорогоцінних каменів, золота і перлів. Одне перерахування всіх кольорів, що застосовуються в іранському килимарстві, зайняло б багато сторінок. Серед них зустрічаються складні і естетичні відтінки корала, рубіни, бірюзи, шафрану, індиго - справжній бенкет для очей.

Килими з провінції Ісфахан

Найзнаменитіші східні килими родом з царственого Ісфахана, що колись був столицею Ірану, блищала розкішшю і пишністю. У ньому ще збереглися величні палаци і храми, прикрашені розписами і складним різьбленням. Колись їх мармурові плити покривалися чудовими килимами, які демонстрували могутність східних правителів і багатство східної культури. Не було кращого і більш дорогого подарунка для іноземного посла, ніж килим з королівської майстерні. В наші дні відгомін цієї пишноти збереглися в Ісфаханському килимах, які відрізняються збалансованої композицією і витонченою палітрою кольорів. Килими з Ісфахана - еталон гарного смаку і зразок найвищої якості.

Килими з провінції Тебріз

Місто Тебріз володіє складною і цікавою історією. Колись він був столицею Азербайджану, а в XVI столітті став столицею імперії Сефевідів, при яких і з'явилися королівські ковроткаческіе майстерні. У той час там створювалися дивовижні килими, які зараз є перлинами найбільших музеїв усього світу. Традиції імператорського минулого там не забуті: килими з Тебріза славляться високою якістю і незаперечними художніми достоїнствами. Саме в Тебрізі найбільш красномовно втілився синтез європейської та східної культур: майстри їздили до Франції і переймали деякі орнаментальні і колористичні особливості. Тому Тебрізськоє килими вражають своєю незвичайною ніжністю, що нагадує про епоху рококо, картинах Буше і Фрагонара.

Килими з провінції Кум

Регіон Кум з середини XX століття виробляє найвишуканіші шовкові килими. Приголомшливо декоративні орнаменти, гармонійна симфонія десятків насичених відтінків, м'якість і ніжність переливається шовку ... Неймовірний естетизм килимів з Кума забезпечив їм світову популярність. Шовкова нитка гнучка і міцна, тому килими з цього матеріалу вважаються зносостійкими. А за кількістю квітів, використовуваних в одному виробі, килими з Кума, мабуть, залишаються неперевершеними.

Килими з провінції Наїн

Аристократичні килими з міста Наїн поєднують в собі класичні орнаменти часів епохи Сефевидів з елегантною кольоровою гамою, витриманою в бєжєво-блакитних тонах з численними нюансами. Тонкі лінії візерунка часто виконуються шовковою ниткою, яка мерехтить на тлі матовою вовни. Так створюється неповторна гра світла і фактур.


Інші статті